Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pán prstenů: Společenstvo prstenu

14. 2. 2008

Pán prstenů: Společenstvo prstenu

1.)egolas je přece elf z lesní říše. Když tedy společenstvo dojde do lesní říše, proč elfové míří na Legolase šípy a Legolas na ně? Neměli by se přece znát?

2.) Jak Gandalf přijíždí k Bilbovi, tak je tam v povzdálí vidět automobil a vpravo od něj se práší.

3.) Když je Isildur napaden skřety na Kosatcových polích (krátce po porážce Saurona), má na sobě plátovou zbroj a když ho ukážou, jak mu ze hřbetu trčí šípy a jeho tělo plave po řece, tak už žádné brnění nemá (jinak by se v momentě potopil). Ale kdy si to brnění sundal? Plátová zbroj se nesundává jen tak lehce a je na to třeba více lidí.

4.) V momentě kdy Sam a Frodo odcházejí z Hobitína, za nimi na horizontu projede auto.

5.) Ve scéně když odchází Frodo a Sam z kraje, když Sam říká něco o tom, že ještě krok a bude nejdál od domova, co kdy byl, tak sledujte strašáka v poli. Jednou je kolem něj jen obilí, v dalším záběru je hned vedle něj hnědá hlína.

6.) Ve scéně, kdy Bilbo pouští prsten na dlaždice, tak prsten spadne, ale zazní zvuk nárazu o dřevo.

7.)Když Arwen poprvé potká Froda, má na sobě zářivé bílé šaty. V dalším záběru má na sobě temně zelený oblek.

8.) Když je v Morii napadnou skřeti, tak je porazí a přijde trol. Ale během souboje s trolem nejsou vidět žádné mrtvoly skřetů.

9.) Na začátku filmu, když Frodo a Gandalf jedou na voze, tak je v pozadí mlým, na kterém se točí vodní kolo proti směru proudu. Jak je to možné?

10.) Gimli v Roklince rozbije sekeru a její úlomky se rozlétnou okolo Prstenu položeného na podstavci. Při záběru na celek sedící rady však v okolí Prstenu žádné úlomky nejsou, nicméně po pár dalších záběrech se znovu objeví.

11.) Když je Frodo zraněn při souboji s trolly, zabodne se mu kopí na levou stranu. Když mu ho, ale Aragon vytahuje tak je košile roztžená na pravé straně.

12.) Když Boromir před svou smrtí přiběhne do své poslední bitvy, vrhne po skřetovi nůž. Skřet je v tu chvíli k němu čelem. Přesto když jej nožem trefí do krku, skřet se otáčí a nůž má zapíchnutý na levé straně krku!

13.) Když Boromir umírá, tak Aragorn přiběhne a srazí toho skřeta na zem. Pak spolu bojují, ale nepřipadá vám zvláštní, že okolo nejsou žádní mrtví skřeti? Vypadá to totiž, že se oba teleportovali asi o 10 m dál. Teoreticky by měli bojovat hned vedle Boromira.. 

14.) Ve scéně, když Boromir umírá, je nejdřív záběr na toho hlavního skřeta, jak míří Boromirovi na čelo šípem. Tam je vidět, že Boromir klečí před stromem těsně u hromady mrtvých skřetů. Když pak ale Aragorn po boji se skřetem k Boromirovi přiběhne, leží Boromir až u druhého stromu. Že by měl ještě tolik síly, aby se odplazil?

15.) Na začátku filmu když Bilbo zmizne ze svojí oslavy a objeví se doma u dveří, tak má na krku uvázaný tmavězelený šátek. V té stejné scéně asi o sekundu později má už jen bílou košilu a červenou vestu.

16.) Když na konci bojuje Aragorn s vůdcem skurutů, usekne mu nejprve ruku, bodne mu meč do břicha a vzápětí si skřet ten meč OBĚMA rukama zabodne hluboko do těla.

17.) Jakmile Pipin shodí v Morii kostru, tak se otočí čelem k Gandalfovi. Po malé chviličce v záběru na Pipina uvidíte něčí paži. Jenže před tím tam nikdo nebyl.

18.) Když Aragorn odvádí hobity od Skákavého poníka, má přes PRAVÉ rameno luk a šípy(nebo meč). Když hobitům říka, kam je vede, praští právě tím lukem kameru. V dalších záběrech má ten luk radějii přes LEVÉ rameno.

19.)Ve chvíli, když Společenstvo přichází do Morie, je tam těsně před příchodem k bráně široký záběr na celou scénu, kdy Společenstvo přechází jako titěrné postavičky kdesi v dáli. Když si je spočítáte, zjistíte, že za 9 členy Společenstva kráčí asi tři členové štábu, asi s mikrofonem, nebo s čím. Mají sice černé oblečky, aby nebyli vidět, nicméně při pozornější prohlídce vidět jsou.

20.) Hned na začátku filmu, když Sauron odhodí krále na skálu, tak jak spadne, tak má helmu na hlavě. Když ale k němu přiběhne jeho syn, tak ji má položenou vedle těla. Že by si ji sám sundal, i když už je po smrti?

21.) Ve scéně když splečenstvo pluje na lodi, tak je záběr, jak v lese běží Lurtz se svou bandou.V tomto záběru má v toulci asi 3 šípy. Pak když ho prvně uvidí Boromir, tak jich má v toulci asi 15. Že by si je cestou vyrobil?

22.) Když přijíždí Gandalf do Kraje, má na vozu uvázaný šátek. Nejdřív je vzadu, pak vepředu a nakonec zmizí úplně.

23.) Když v Morii nastává scéna, kde Společenstvo utíká před Balrogem, tak začnou při útěku na schodiště střílet skřeti z luku. Když Legolas vystřelí na jednoho skřeta, tak je vidět záběr, jak šíp letí k jeho hlavě a těsně před nárazem je změněn záběr na skřeta ze zadu a šíp zabodnutý ve sloupu.

24.) Při oslavě Bilbových narozenin dva hobiti ukradnou pyrotechnickou raketu a zapálí ji ve stanu, který je plný nábytku a různého vybavení. Ale ve chvíli, kdy raketa vyletí a nadzvihne stan, tak ten je najednou prázdný-věškeré vybavení náhle zmizelo.

25.) Po té, co Froda zraní v Morii jeskynní troll, tak Frodo spadne na zem tak, že mu je trochu vidět do tváře. Ale když jde k němu Aragorn a zvedá ho, tak má náhle hlavu otočenou obličejem dolů a do tváře mu není vůbec vidět.

26.) Na začátku filmu se u Bilba Gandalf prochází po domě a najde na stole mapu, na které leží nějaké papíry. Ale když mapu bere do ruky, tak najednou některé papíry náhle mizí. viz. obrázek

27.) Ve scéně, kdy černí jezdci pronásledují Arwen s Frodem, tak u řeky všichni tasí meče levou rukou. Ale při další scéně je mají v pravé ruce. To si je jen tak přendali?

28.) Gandalf přijíždí do Kraje na voze a potkává Froda, který stojí na svahu. Gandalf zastaví a Frodo k němu skočí na vůz. Problém je ale v tom, že při celkovém pohledu je vůz dál od stráně, než když při detailním záběru na něj Frodo skáče. Dobře je to patrné z obrázku.

29.) Při odchodu z Kraje se Sam zastaví uprostřed pole a říká, že tak daleko v životě nebyl. V této scéně si pozorně všímejte Froda. Když totiž zastaví a otočí se k Samovy, tak je zhruba metr od přelomu pole. Když se však záběr změní, tak to vypadá, že je Frodo minimálně dva metry od přelomu pole a to se vůbec nepohnul. viz. obrázek

30.) Když je Společenstvo na cestách, tak v zasněžených horách Frodo upadne a kutálí se dolů. Při tom, jak mu Aragorn pomáhá na nohy, tak si můžete všimnou přechodu mezi Fodovýma nohama a "botama," které mají vypadat jako nohy hobita. Ve scénách v zasněžených horách totiž hobity obuli do bot, aby nenastydli a zároveň se snažili tyto boty skrýt. Proto je udělali tak, že vypadají jako hobití nohy. Pouze při pádu Froda a jeho vstávání si jich můžete všimnout. viz. obrázek

31.) V Morii vchází Gimli do síně, kde nachází hrob vládce Morie. Při průchodu bránou je na pravé straně o zeď opřená tyč. Když však na Společenstvo zaútočí skřeti a oni zavírají bránu, tak je tam místo tyče najednou sekera.

32.) Na konci filmu vytahuje Frodo Sama z vody. Při pohledu pod hladinou však Frodo drží Sama úplně jinak, než potom nad hladinou. Navíc je trochu divné, že když Frodo strčil ruku i s rukávem do vody, tak rukáv zůstal úplně suchý a po vodě nejsou žádné známky.

33.) Na začátku filmu Gandalf hodí na stůl Sama, kterého najde schovaného pod okny. V každém záběru je však vidět, že Sam leží pokaždé jinak na stole(dobře je to vidět podle polohy Samových ramen). Další příklad špatného sestříhání filmu. viz. obrázek

34.) Po odchodu Froda a Sama z Kraje potkají dva další hobity, kteří kradou zeleninu, uprostřed polí. Při útěku před farmářem běží kukuřičným polem a okolní vegetace je o dost vyšší než jsou oni. Ale při pohledu z dálky jsou pro změnu větší zase oni. Kukuřičné pole se během změny záběru zmenšilo o tolik, že hobitům jsou najednou vidět hlavy. viz. obrázek

35.) Po té, co Bilbo zmizí ze své oslavy narozenin, narazí u sebe doma na Gandalfa. Tomu nechá na podlaze prsten a odejde. Prsten na podlaze mění mezi jednotlivými záběry svoji polohu. V jednu chvíli je kousek od okraje dlaždice a za chvilku je přesně vedle okraje.

36.) Gandalf na začátku filmu zapečetí voskovou pečetí prsten v obálce. V jednotlivých záběrech se však tvar vosku na obálce mění. viz. obrázek

37.) V bitvě na konci filmu je Boromir zasažen třemi šípy vystřelenými hlavním skřetem. Ten k němu přijde blíž a chce ho dorazit. Při detailním záběru na jeho nohy, jak přichází k Boromirovi, nejsou vidět okolo žádné mrtvoly. Ale když se záběr změní, tak stojí uprostřed hory mrtvol skřetů, kteří předtím nebyli vidět.

38.)V bitvě se skřety v Mornii skočí na záda jeskynního trolla dva hobiti. Ten jednoho z nich shodí dolů. Druhý zůstává na zádech a mečem v pravé ruce se snaží trolla zabít. Poté co ho Legolas zabije šípem střeleným do úst, tak hobit spadne na zem a náhle má meč v levé ruce.

39.) Na konci filmu bojuje Aragorn s hlavním skřetem, ten ho praští do obličeje. V následku toho má Aragorn zakrvácená ústa. Ale po několika záběrech krev mizí a není po ní ani zmínky.

40.) Na začátku filmu jede Frodo s Gandalfem vozem do Kraje. Můžete si všimnout, že Gandalfova hůl během několika záběrů změní svoji polohu a to aniž by ji kdokoliv přesouval. Při detailním záběru je vedle Froda a když dojedou ke kamennému mostku, tak v záběru zezadu se hůl nachází v zadní části vozu.

41.) Arwen veze Froda do Roklinky po té, co ho zranil jeden nazghul, skupinka jezdců je pronásleduje. Frodo má okolo úst nějaký zelený hnis. Ale ten zničeho nic zmizí, jakmile dojedou k řece a zbaví se pronásledovatelů. Navíc nikde není vidět, že by Arwen Frodovi ústa umyla.

42.) Těsně před tím, než na Společenstvo v lese na konci filmu zaútočí skřeti, tak Boromir sbírá dříví. Mezi jednotlivými záběry je vidět, že pokaždé má v ruce jiná dřeva a jinak natočená, aniž by přitom pohnul rukou. viz. obrázek

43.) Ve scéně, kdy Boromir umirá, si můžete všimnout jeho ruky na Aragornově ramenu při pohledu směrem k němu. Ale poté, co se změní pohled směrem od něho, tak ruka na rameni náhle mizí.

44.) Běhen celého filmu se Legolasovi mění barva šípů v toulci. Nejdříve šípy mají oranžovou barvu a později jasně žlutou.

45.) Frodovo Žihadlo v přítomnosti skřetů září modře. Ve chvíli, kdy ho v Morii prvně vytáhne, tak vážně modře svítí. Ale když pak běží tou velkou síní, tak je meč normální.

46.) Vím, že hobiti jsou zvyklí chodit naboso, ale nepřijde vám úžasné, jak Frodo udusává oheň bosou nohou?

47.) Když je Frodo v Roklince, tak se jde podívat na jakousi terasu. Zábradlí je mu ale přímo do půlky pasu, není tedy ale trochu nízké na elfa či člověka.

48.) Legolas má pořád plný toulec i po bitvách. Nevím, jestli si je vyrábí nebo sbírá, ale je to divné.

Poznámka:Ten kdo četl knihu, tak dobře ví, že Legolas má "bezedný" toulec.

49.) Na začátku, když má Bilbo proslov(18. minuta 30. vteřina) jim řekne tu nesrozumitelnou větu. Pak je záběr na dva hobity, jak se na sebe nechápavě podívají. V dalším záběru je pohled na více hobitů a vlevo jsou ti dva předešlí a podívají se na sebe úplně stejně.

50.)Na začiatku keď Isildur pribehne ku svojemu mŕtvemu otcovi, položí na neho ruku, tak sa brnenie jeho otca zmačkne a potom sa zasa úplne vyrovná, je vidieť, že je z plastu a nie z kovu

51.) V záběru kdy členové Společenstva prchají podzemními chodbami k Můstku, jim osvětluje cestu světlo vycházející z Gandalfovy hole. V jednom záběru je však vidět světlo z reflektoru dopadající ze zhora na Gandalfova záda.

52.) Když je Gandalf u Sarumana poprvé ve filmu a baví se s ním u něho v "kanceláři" všímejte si Gandalfovi ruky. Na jednom záběru má na prostředníku takový srandovní kožený prsten a v druhém záběru mu už chybí.

53.) Všimněte si jak se zničí Boromirův roh když umírá. Pochybuji, že by ho šíp přesekl přesně na dvě poloviny a ješte i s krásnými hladkými hranami.

54.) Když se Frodo probudí v Roklince (přivezený Arwen po zranění Nazgúlem), tak má rozhalenou košili. V dalším záběru už ji rozhalenou nemá a je nějak víc zachumlaný do povlečení.

55.) Všimněte si, že hned na začátku filmu se Frodo opírá o strom a čte si knihu. Pak se objeví Gandalf s povozem. Frodo si naskočí vedle něj, ale... bez knihy.

56.) Když stojí Gandalf na můstku a zaštiťuje se před útokem démona, má zvedlou levou ruku a v ní hůl. Jakmile démon udeří, má zvedlou pravou ruku a v ní hůl.

57.) Když Hobiti unikaji z Kraje, ve scéně, kdy Frodo přikáže ostatním, aby sešli z cesty a přichází Černý jezdec, sledujte část obrazovky vpravo od stromu. Teoreticky by koně mělo být vidět i v této časti, v praxi to vypadá tak, že kůň sa tam zjeví, jako kdyby ani nemusel projít okolo stromu....

58.) Když v amon-henu Lurtz útočí na Aragorna má v ruce luk, ale o sekundu později má hned meč a štít.

59.) Když běží skurut na Smíška a Pepina přiskočí Boromir, chytne mu sekeru a jsou k sobě čelem ale v dalším záběru ho Boromir seká do zad.

60.) Pokud jsem dobře četla Hobita, měl by být Gandalfův meč Glamdring ze stejného kovu jako Frodovo Žihadlo. Když jsou ale v Morii a skřeti se přibližují, svítí pouze Žihadlo, a Gandalfův meč vypadá dost obyčejně.

61.) Když Gandalf na začátku filmu jede kočárem za hobity, tak jede po cestě, kde jsou vyjeté široké, hluboké koleje. V dalším okamžiku je cesta nepoškozená.

62.) Když Gandalf přijíždí do Kraje a potkává Froda nemá v puse ani v rukou fajfku. V dalším záběru ji má v puse, pak ji nemá, pak ano, ... No, možná si ji strkal do kapsy - to by se vše vysvětlovalo.

63.) Ve scéně, si Gandalf sedá za stůl u Bilba doma, omylem zavadí o stůl, ale pohne se jen jedna jeho polovina.

64.)Ve scéně kdy se Gimli snaží rozbít prsten sekerou ho rozbijí jednobřitou sekerou a ta se zničí, ale v dalších scénách jí má zpátky.

65.) Po boji se skřety v Morii utíkají všichni dírou ve zdi, která tam na začátku boje nebyla.

66.)Všimli jste si, že zatímco zabít skřeta je poměrně jednoduché (stačí vypíchnout oko), ale abyste zabili Boromira potřebujete hodně přesnou mušku a několik šípů (a ty stejně v průběhu několika scén samovolně mizí a znovu se objevují).

67.) Když Boromir umírá a přiběhne k němu Aragon, tak je vidět za nima spousta mrtvých skřetů, ale z ničeho nic si jeden sedne - jako by se díval jestli už skončila scéna - a pak si hned rádby nenápadně lehne.

68.) Když Gandalf bojuje se Sarumanem, tak krev, která mu teče se průběžně mění. Na jednom záběru jí má plné čelo, ale na druhém už ho má čisté.

69.) V hostinci U skákavého poníka je na knize pírko, které tam předtím nebylo.

70.) Když na Amon Henu střílí vůdce skřetů šípy do Boromira, první šíp se mu zabodne skoro do srdce, ale v dalším záběru je v žaludku.

Poznámka: První šíp se mu opravdu zabodne v blízkosti srdce a tam i zůstane, nikam se nepřemístí. Teprve druhý šíp se Boromirovi zabodne do žaludku.

71.) Na cestě z Roklinky je několik různých záběrů na Společenstvo. Na žádném z nich není kůň. Než ale vejdou do Morie, sundávají sedlo z koně a říkají, že doly nejsou nic pro koně. 

Ve skutečnosti mají koně od úplného začátku. Už v Roklince osedlají jednoho koně, který je doprovází až do Morie. viz. obrázek

72.) Když Gandalf bojuje se Sarumanem v Orthanku, Saruman mu sebere hůl. Na Elrondově radě v Roklince už ji ale Gandalf zase má.

73.) Ve scéně kdy projíždí společenstvo po řece kolem soch, jde při pohledu z boku vidět, že nohy soch se dotýkají téměř hladiny. Při pohledu shora však mají od hladiny ještě celkem hodně velký kus skály.

74.) Když Frodo a Sam opouštějí Kraj, Sam se zastaví cca tři metry od okraje pole, zahlásí že takhle daleko v životě nebyl a jediným krokem z pole vyjde.

75.) Na konci, když Frodo uplouvá na člunu, za ním vběhne do vody Sam. Jakmile se začne topit a při jednom záběru na topícího Sama je zabrán i člun ve kterém měl být Frodo. Člun je však prázdný.

Poznámka: Na obrázku to sice nevypadá, že by na loďce byl Frodo, ale při bližším sledování filmu v této části uvidíte, že na přídi se cosi hýbe. Je to přicucnuté těsně k lodi a s největší pravděpodobností to je FRODO.

76.) Když Boromir umírá pomáhá mu Aragorn podat kudlu. V tu chvíli má na levé ruce ukazováček celý od krve. V dalším záběru tiskne Boromir kudlu na prsa a na Aragornově prstu není po krvi ani zmínka. Je pouze špinavý.

77.) Když bojuje Aragorn na Amon Henu s vůdcem skřetů, tak po něm skřet hodí štít, který Aragorna přimáčkne ke stromu. V tu chvíli Aragorn upustí meč. V dalším záběru ho má znovu v ruce a pak ho upustí znovu.

78.) Když se Aragorn plazí v Morii ke zraněnému Frodovi (probodl ho důlní obr), sledujte kameny, do kterých Aragorn asi omylem strčí nohou. Jsou evidentně z polystyrenu.

79.) Všimněte si ve scéně, kdy Gandalf drží Sama na stole a vyslýchá jej, co dělají na zemi za Samovou hlavou knížky, které spadly na zem ve chvíli, kdy Gandalf mrštil Samem o stůl. Přeskupují se, otvírají a zase zavírají... ačkoli je záběr na Samovu hlavu stále ve stejném úhlu a ze stejného místa, knížky si evidentně žijí vlastním životem.

80.) Na záběru z pohledu skřetů při přestřelce v Morii jsou vidět Legolasovy šípy, které na ně létají ne směrem od schodů, ale odněkud ze shora.

Poznámka: Na obrázcích sledujte trajektorii šípů, která určitě nezačíná na schodech, kde je Legolas.

81.) Když na konci Boromir umírá, tak mají Aragorn i Boromir na nohou oba moderní tenisky.

82.) Když plují na lodi a proplouvají mezi sochami, tak mají obě sochy předpaženou levou ruku, když ale mají sochy v pozadí, tak jedna z nich má předpaženou pravou ruku.

83.)Když Frodo a Sam prchají z Roklinky, tak je v dáli vidět AUTO to už existovalo???

84.) Když Gimli zjišťuje v Morii, že všichni jsou mrtví, běží k osvětlenému kameni. V tomto záběru je vidět, že si kleká téměř u něho (mohl by se ho dotknout hlavou), ale když se kamera vzdálí tak je o dost dál.

85.) Když se téměř na začátku ptá Gandalf Sama na několik otázek (u něj doma), tak se scéna průběžně mění. Někdy je na podlaze bedna, jindy kniha nebo nic.

86.) Na konci to vypadá, že voda teče na opačnou stranu, protože místo, aby loď tlačila směrem k vodopádům, tak ji tlačí opačným směrem.

87.) Když se bič omotá kolem Gandalfova kotníku, vidíme, že povrch mostu na kterém stojí je perfektně hladký, ale po střihu na křičícího Froda, Gandalf visí za okraj, který tam před tím nebyl.

88.) Když Gimli hledá cestu, vidíme v pozadí Sama jak spí s mečem, přičemž ho oběma rukama omotává. Hned v dalším střihu ho už nedrží ani jednou rukou.

89.) Když se ženou k mostu, tak Boromir téměř spadne a my vidíme, že je jeho štít pevně připoután dvěma popruhy k jeho zádům, ale když mu pak Legolas pomáhá nahoru, tak je jeden z popruhů mimo ruku..

90.)Když se Bromir pořeže svým zlomeným mečem, vidíme jasně krev, ale poté, co mluví s Aragonem, tak je krev pryč.

91.)Když jsou hobiti v hospodě tak ve scéně, kdy Pipin zpívá a tančí na stole, tak můžeme vidět Froda jak poskakuje kolem s džbánky, které jsou prázdné. Potom je dává jiným Hobitům a najednou jsou plně. (pouze v prodloužene verzi

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář